Aptauja
Kā Jūs vērtējat jauno pedagogu algu paaugstināšanas grafiku?
Ļoti labi, ka beidzot ir apstiprināts
Labāk vēlāk nekā nekad
Pastāv risks, ka grafiks netiks pildīts
Neesmu informēts par to, ka grafiks ir apstiprināts
[Rezultāti] [Arhīvs]  View arodbiedriba's profile on slideshare 


   Pedagogam draudzīgākā izglītības iestāde 2015

Pirmdiena 24/08/2015

Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrība (LIZDA) aicina izglītības iestāžu vadītājus (darba devējus) piedalīties konkursā, lai novērtētu savas iestādes pedagogu darba vidi un iegūtu arodbiedrības atzītu statusu „Pedagogam draudzīgākā izglītības iestāde 2015”.

Konkursa mērķis ir veidot darba devēju lielāku izpratni par cienīgiem darba apstākļiem pedagogiem un veicināt darba vides pilnveidi, lai tā kvalitatīvi nodrošinātu pedagogu profesionālo darbību un apmierinātu sabiedrības vajadzības pēc kvalitatīvas izglītības.

Par pedagogiem draudzīgu var uzskatīt izglītības iestādi, kurā izveidota droša un sakārtota sociālā vide – savstarpējās attiecības, saskarsme, atbalsts, sadarbība, kontrole, stresa un vardarbības novēršana; fiziskā vide – lietas, telpas, darba vieta, aprīkojums, drošība, funkcionalitāte, ergonomika, atalgojums; kā arī informatīvā vide – simboli, nozīmes, informācija, reputācija.

Lai sasniegtu cienīgus darba apstākļus, nepieciešams sociālais dialogs, tādēļ Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrība aicina konkursā piedalīties tos darba devējus, kuru iestādēs izveidotas arodorganizācijas un vismaz 70% darbinieku ir LIZDA biedri, jo arodbiedrība ir viens no sociālās stabilitātes nodrošinātājiem.

Lai piedalītos konkursā, darba devējam līdz 2015.gada 14.septembrim elektroniski jāaizpilda pašvērtējuma anketa un jāiesūta prezentācija par izglītības iestādi, kam sekos konkursa žūrijas ekspertu vizīte un pedagogu darba apstākļu novērtēšana klātienē.

Konkursa žūrija noteiks uzvarētājus, ņemot vērā darba devēja pašvērtējumu un ekspertu atzinumu pēc konkrētiem kritērijiem – sociālā drošība un koplīgums, darba organizācija, infrastruktūra, darba kvalitātes veicināšana un personīgās izaugsmes iespējas, darba drošība un aizsardzība, mikroklimats un savstarpējās attiecības, reputācija, atalgojums.
 
Konkursa uzvarētāji tiks paziņoti 2015.gada oktobrī. Uzvarētāji iegūs unikāla dizaina apliecinājumu un LIZDA atzītu statusu „Pedagogam draudzīgākā izglītības iestāde 2015”.
 
2014. gadā LIZDA sveica 9 izglītības iestādes, kuras saņēma konkursa galveno apbalvojumu. Tagad šīs skolas var lepoties ar paveikto un godam nest pedagogam draudzīgākās izglītības iestādes statusu.