Aptauja
Vai Jūsu pārstāvētajā augstākās izglītības iestādē ar 2019.gada 1.janvāri ir paaugstinājusies zemākā mēneša darba algas likme?
Jā, ir paaugstinājusies
Nē, nav paaugstinājusies
Neesmu informēts / -a
[Rezultāti] [Arhīvs]



  View arodbiedriba's profile on slideshare 
 





   











Kādēļ izglītības un zinātnes darbinieki protestēs gājienā un mītiņā Rīgā?

Ceturtdiena 08/05/2014

Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrība (LIZDA) aicina izglītības un zinātnes darbiniekus aktīvi piedalīties protesta gājienā un mītiņā 12.maijā, lai kopīgi iestātos par papildus valsts finansējumu efektīvām pārmaiņām, nodrošinot izglītībā un zinātnē strādājošo cienīgu darba samaksu!

Arodbiedrība aicina Latvijas pašvaldības, darba devējus, vecākus, skolēnus un studentus paust atbalstu izglītības un zinātnes darbinieku protestam, jo esošais finansēšanas modelis „Nauda seko skolēnam” nenodrošina taisnīgu, motivējošu atalgojumu pedagogiem un vienādas iespējas uz kvalitatīvu izglītību ikvienam skolēnam, bet jauna pedagogu darba samaksas finansēšanas modeļa aprobācijai, ieviešanai un pedagogu darba samaksas paaugstināšanai šobrīd 2015. – 2017.gada valsts budžetā papildus līdzekļi nav paredzēti.

Arodbiedrība valsts augstākajām amatpersonām pieprasa, lai visi pedagogu un akadēmiskā personāla darba pienākumi būtu apmaksāti. Šobrīd valsts pedagogiem neapmaksā vidēji 18 stundas nedēļā, par padarīto paliekot parādā vidēji 341,28 eiro mēnesī, ko pierāda LIZDA pētījums.

LIZDA nav atkāpusies no prasības valdībai – kopā ar sociālajiem partneriem izstrādāt visu līmeņu pedagogu darba samaksas paaugstināšanas grafiku, katru gadu nodrošinot 10% pieaugumu nozarei, līdz tiek sasniegts vidējais Eiropas Savienības atalgojums.

Latvijā dzīves dārdzība paaugstinās un izglītības, zinātnes darbinieku darba samaksa turpina būt viena no zemākajām Eiropas Savienībā. Tāpat valdība joprojām nepilda Augstskolu likuma 78.panta 7.daļu un Zinātniskās darbības likuma 33.2.pantu, kas paredz ikgadēju finansējuma pieaugumu.