Aptauja
Kuri no minētajiem dzīves kvalitātes aspektiem, Jūsu skatījumā, pedagogam ir visnozīmīgākie?
Nodarbinātība (darba slodze)
Darba vide (darba aizsardzības pasākumi)
Tiesiskums (tiesības, kas reglamentē attiecības ar skolēniem, vecākiem, kā arī vadītājiem)
Izglītība (kvalifikācijas celšanas iespējas)
Informētība (manis kā arodbiedrības biedra informēšana)
Materiālā labklājība (darba alga, piemaksa par labu darbu)
Sociālā drošība (sociālā aizsardzība, materiālā palīdzība nelaimes gadījumos)
Veselība (veselības apdrošināšana, pasākumi veselības uzlabošanai)
Brīvais laiks (kultūras un sporta pasākumi)
Darba un ģimenes savienošana (iespējas savienot darbu situācijās, kad ir mazi bērni utt.)
[Rezultāti] [Arhīvs]  View arodbiedriba's profile on slideshare 
 

   Latvijā viesojās Ziemeļkipras Skolotāju arodbiedrības (KTÖS) delegācija

Piektdiena 09/09/2016

Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrība uzņem Kipras skolotāju arodbiedrības (KTÖS) delegāciju, kas Latvijā viesojās no 31.augusta līdz 5.septembrim.

Ziemeļkipras kolēģi tikās ar LIZDA vadību un biroja speciālistiem, kas iepazīstināja ar arodbiedrības darbību Latvijā. KTÖS biedri interesējās par mūsu pedagogu tiesībām un darba apstākļiem, mācību procesu, tā arodbiedrības organizāciju un citiem jautājumiem.

Viesiem programmā bijām sagatavojuši dažādu izglītības pakāpju iestāžu apmeklējumus Rīgā, Valmierā un Jūrmalā, kuru laikā notika tikšanās ar izglītības darbiniekiem. Viesi atzina, ka ir guvuši pozitīvas emocijas un plašāku priekšstatu par izglītības sistēmu Latvijā. Kiprā izglītības procesu organizē ministrija, bet Latvijā būtisku lomu tajā ieņemot arī vietējās pašvaldības. Viesi novērojuši, ka īpaši svarīgas Latvijā ir arī rūpes par bērniem ar speciālām vajadzībām.

Kipras skolotāju arodbiedrības delegācijā piedalījās KTÖS Valdes loceklis Suliyman Gelener un arodbiedrības pārstāvji Gonul Soylukal, Fevzi Kumsal, Cansev Benar, Niyazi Kusuk.
 
Kipras skolotāju arodbiedrība dibināta 1968.gadā un uz šobrīd apvieno vairāk kā 1500 biedrus, kas strādā pirmsskolā, pamatizglītībā. LIZDA sadarbību ar KTÖS uzsāka 2011.gadā, vienojoties par kopīgiem biedru pieredzes apmaiņas braucieniem. LIZDA atbildes vizīte Ziemeļkiprā plānota šā gada rudenī. Pieredzes apmaiņā dosies pieci arodbiedrības pārstāvji, kurus izvirzījušas LIZDA dalīborganizācijas.