Aptauja
Vai Jūsu pārstāvētajā augstākās izglītības iestādē ar 2019.gada 1.janvāri ir paaugstinājusies zemākā mēneša darba algas likme?
Jā, ir paaugstinājusies
Nē, nav paaugstinājusies
Neesmu informēts / -a
[Rezultāti] [Arhīvs]  View arodbiedriba's profile on slideshare 
 

   Latvijā viesojās Ziemeļkipras Skolotāju arodbiedrības (KTÖS) delegācija

Piektdiena 09/09/2016

Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrība uzņem Kipras skolotāju arodbiedrības (KTÖS) delegāciju, kas Latvijā viesojās no 31.augusta līdz 5.septembrim.

Ziemeļkipras kolēģi tikās ar LIZDA vadību un biroja speciālistiem, kas iepazīstināja ar arodbiedrības darbību Latvijā. KTÖS biedri interesējās par mūsu pedagogu tiesībām un darba apstākļiem, mācību procesu, tā arodbiedrības organizāciju un citiem jautājumiem.

Viesiem programmā bijām sagatavojuši dažādu izglītības pakāpju iestāžu apmeklējumus Rīgā, Valmierā un Jūrmalā, kuru laikā notika tikšanās ar izglītības darbiniekiem. Viesi atzina, ka ir guvuši pozitīvas emocijas un plašāku priekšstatu par izglītības sistēmu Latvijā. Kiprā izglītības procesu organizē ministrija, bet Latvijā būtisku lomu tajā ieņemot arī vietējās pašvaldības. Viesi novērojuši, ka īpaši svarīgas Latvijā ir arī rūpes par bērniem ar speciālām vajadzībām.

Kipras skolotāju arodbiedrības delegācijā piedalījās KTÖS Valdes loceklis Suliyman Gelener un arodbiedrības pārstāvji Gonul Soylukal, Fevzi Kumsal, Cansev Benar, Niyazi Kusuk.
 
Kipras skolotāju arodbiedrība dibināta 1968.gadā un uz šobrīd apvieno vairāk kā 1500 biedrus, kas strādā pirmsskolā, pamatizglītībā. LIZDA sadarbību ar KTÖS uzsāka 2011.gadā, vienojoties par kopīgiem biedru pieredzes apmaiņas braucieniem. LIZDA atbildes vizīte Ziemeļkiprā plānota šā gada rudenī. Pieredzes apmaiņā dosies pieci arodbiedrības pārstāvji, kurus izvirzījušas LIZDA dalīborganizācijas.